محاسبات ذهنی، حل سریع تمامی مسائل در 15 ثانیه!!!!!!!

کامل ترین و بهترین دوره محاسبات ذهنی در کشور به همراه اولین کتاب هوشمند محاسبات 

از ابتدایی تا دکتری 

برای حل یک مسئله استفاده از روش های قدیمی و سنتی که در کتاب های درسی آموزش دیده ایم بسیار زمان بر می باشد. این در حالی است که زمان حرف اول را می زند. از این رو استفاده از تکنیک های جمع و تفریق و ضرب و تقسیم قدیمی این روزها کاربرد خود را از دست داده است.

مهارت محاسبات ذهنی با هدف افزایش سرعت عمل در حل مسائل پدید آمده است. حتما ویدئو محاسبات سریع را با دقت تماشا کنید تا بیش از این نیاز به معرفی این مهارت جهانی نباشد.

آموزش محاسبات سریع ریاضی برای تمامی سنین از چهارم ابتدایی تا مقطع دکتری کاربرد دارد. روش هایی که کمک می کند حتی سخت ترین مسائل و اعداد را در 15 ثانیه حل کنید و با دقت به جواب برسید. یعنی از بروز کوچک ترین بی دقتی در حل مسائل جلوگیری می کند. از این رو تکنیک های محاسباتی برای تمامی دروس تمرینی از جمله ریاضی، فیزیک، شیمی، اقتصاد و دروس دانشگاهی کاربرد دارد.

آموزش این مهارت زمان زیادی از داوطلب نمی گیرد علی رغم اینکه طبق تحقیقات انجام شده کامل ترین و به روز ترین دوره محاسبات سریع ریاضی در کل کشور می باشد. همچنین این دوره شامل اولین کتاب هوشمند محاسبات در کشور می باشد. و مهم ترین ویژگی آن استفاده از روش های کاملا کاربردی است.

اگر شما نیز می خواهید مهارت محاسبات سریع خود را تقویت کنید و از همه مهم تر مسائل را در زمانی کوتاه حل کنید می توانید وارد صفحه دوره شوید و بر اساس آموزش داده شده دوره را خریداری کنید.

همچنین این دوره به صورت مادام العمر قابل استفاده می باشد و در به روز رسانی هایی که برای دوره صورت می گیرد، پروفایل شما نیز بدون پرداخت هزینه اضافه به روز رسانی می شود.

دوره ها

محاسبات سریع ذهنی حل سریع مسائلی است که با اعداد و ارقام و اعمال ریاضی سر و کار دارند. کاربرد آن برای افرادی است که می خواهند سریع تر به جواب یک مسئله دست پیدا کنند و زمان برای آنها حرف اول را می زند. از این رو تکنیک هایی ابداع شده است تا بتوان در زمانی کوتاه به جواب دقیق یک مسئله رسید.

محاسبات سریع ذهنی چیست؟

هنوز تعداد زیادی از افراد با محاسبات آشنایی ندارند. اما این تکنیک ها یک مهارت ریاضی است که یادگیری آن موجب می شود بتوانید، هر مسئله ای را که نیاز به محاسبه داشته باشد به صورت ذهنی و با استفاده از تکنیک های سریع حل کنید. در اصلا محاسبات سریع ذهنی یعنی فردی که این مهارت را آموزش دیده است بتواند در چند ثانیه پاسخ ضرب 25×56 را بدهد.

راجع به مهارت ذهنی حل مسئله صحبت زیاد است از مزیت های آن تا کاربرد های آن در حل مسئله و افرادی که می توانند از آن استفاده کنند.

مسلما شناخت محاسبات ذهنی دور از لطف نیست و حتی اموزش آن یک مهارت بسیار کاربردی به حساب می آید. در ادامه این مطلب کامل و دقیق محاسبات سریع ذهنی را معرفی می کنیم و با بخش های مهم آن آشنا می شویم.

فواید محاسبات سریع ذهنی

قبل از آنکه بخواهید در هر دوره ای شرکت کنید و یک مهارت را آموزش ببینید مهم است بدانید که یادگیری این مهارت چه فایده ای دارد و بعد از آموزش آن چه دستاوردی برای شما به همراه دارد. فواید یادگیری محاسبات سریع ذهنی کم نیست. از این رو به برخی از مهم ترین این ویژگی ها اشاره می کنیم تا با ذهنی روشن و آگاه بتوانید انتخاب کنید.

1) افزایش سرعت ذهن وعملکرد سلول های مغز

ما انسان ها در بهترین حالت ممکن تنها از 2% سلول های مغزمان استفاده می کنیم. یعنی تمامی این مهارت ها و توانایی ها اعم از راه رفتن، خواندن، مهارت موسیقیایی، رانندگی، آشپزی و… همه و همه حاصل 2% از فعالیت سلول های مغزی ما است. اما محاسبات ذهنی می تواند بر عملکرد سلول های مغز تاثیر بگذارد و تعداد بیشتری از سلول های مغزی را به فعالیت وادار کند.

مزیت این اتفاق در این است که قدرت و توانایی ما در انجام تمامی امور بیشتر می شود. بر هوش کلی و عمومی تاثیر می گذارد و علاوه بر آن سرعت ذهن و حافظه افزایش می یابد. 

2) افزایش سرعت عمل در حل مسئله

محاسبات ذهنی برای آن دسته از افرادی که در آزمون هایی مانند تیزهوشان، المپیاد ها و کنکور کارشناسی و ارشد و دکتری می خواهند شرکت کنند مهم می باشد. برای موفقیت در این آزمون ها زمان و دقت حرف اول را می زند. مزیت محاسبات ذهنی در این است که بدون استفاده از ماشین حساب و یا نوشتن راه حل های محاسباتی طولانی می توانید به جواب اخر به صورت سریع و ذهنی دست پیدا کنید.

تکنیک های محاسبات ذهنی کمک می کند تمامی اعمال ریاضی را حتی پیچیده ترین آنها را در کمتر از 15 ثانیه حل کنید. 

3) افزایش دقت در حل مسائل

در کنار کمبود زمان برای حل مسائل طولانی و دشوار، بی دقتی نیز یکی از مسائلی است که همیشه افراد را به چالش می کشد. دقیقه ها زمان گذاشتن و یک سوال را حل کردن به کنار و رسیدن به جوابی اشتباه از روی بی دقتی نیز به کنار . محاسبات ذهنی کی مزیت بسیار بزرگ دارد و آن کاهش بی دقتی است. با تکنیک هایی که آموزش می بینید می توانید با اطمینان کامل به جواب اخر دست پیدا کنید.

برای آشنایی بیشتر با تکنیک های محاسبات سریع ذهنی تماشای ویدئوهای زیر می تواند مفید باشد

آموزش محاسبات سریع ذهنی در مسائل

همانطور که گفته شد ترفندهای محاسبات ذهنی در حل مسائل ریاضی، فیزیک، شیمی، اقتصاد، دروس محاسباتی دانشگاهی در مقاطع ارشد و دکتری و… کارآمد است. اما نمی توان برای حل مسائل پیچیده به آموزش های سطحی در کانال ها و شبکه های رایگان اعتماد کرد. مسلما طراحان سوال دست ترفندهای اینچنینی را خوانده اند و سوالات و گزینه ها را به شکلی طراحی می کنند که نتوان به پاسخ صحیح رسید. 

از این رو محاسبات سریع و ذهنی پیشرفته باید به صورت تکنیکی آموزش داده شود. اگر می خواهید در زمانی کوتاه این تکنیک ها را آموزش ببینید و یا با نحوه این آموزش ها آشنا شوید؛ می توانید وارد صفحه اصلی محاسبات سریع ریاضی شوید

ثبت نام مشاوره

دوره جامع محاسبات سریع ریاضی-min

نحوه استفاده از محاسبات سریع ذهنی در حل مسائل ریاضی

زمانی که وارد صفحه اختصاصی دوره می شوید، در هر جلسه تدریس با 4 بخش مواجه هستید که

بخش اول شامل مقدمه و توضیحات اولیه تدریس است که برای شما آمادگی ذهنی برای یادگیری ایجاد کند.

بخش دوم شامل تدریس اولیه می باشد. که گام به گام با تمرینات استاندارد اصول محاسبات بدون تکنیک های حفظی آموزش داده شده است.

بخش سوم شامل تمرینات ویدئویی برای تسلط بیشتر دانشجویان دوره می باشد. که همچنان با تدریس دکتر پرتوی همراه است.

بخش چهارم که شامل فایل تمرینات بیشتر برای افزایش تسلط در منزل می باشد.

و در آخر تمامی سوالات کنکور ها و آزمون های سنجشی رقابتی مهم با شیوه های محاسباتی حل شده است

گروه سنی محاسبات ذهنی 

افرادی که هم اکنون در حال مطالعه این مطلب هستند،ممکن است ندانند که آیا یادگیری این مهارت و تکنیک ها برای آنها کار آمد می باشد یا خیر؟

دوره تکنیکی محاسبات ذهنی ریاضیات برای گروه های هدف زیر آماده شده است و می تواند در افزایش سرعت عمل و دقت آنها تاثیر مثبت بگذارد. این گروه ها شامل: 

دانش آموزان پایه ابتدایی آزمون ورودی تیزهوشان ششم به هفت
دوره اول متوسطه در مسائل علوم و ریاضی آزمون تیزهوشان نهم به دهم 
المپیادهای علمی دوره دوم دبیرستان در تمامی رشته ها
حل مسائل کنکور سراسری  آزمون کارشناسی ارشد
آزمون دکتری  دروس دانشگاهی ریاضی و فیزیک و آمار و مهندسی
آزمون نظام مهندسی شاغلان مرتبط با محاسبه اعداد

کتاب محاسبات سریع؛ اولین و تنها کتاب هوشمند محاسبات در ایران

در کنار آموزش های ویدئویی محاسبات ذهنی می توانید از تنها کتاب هوشمندمحاسباتی نیز استفاده کنید. در زمینه محاسبات سریع انتشارات های گوناگونی به تالیف کتاب های متنوع و کاملی پرداخته اند. اما ریاضیات موضوعی نیست که بتوان صرفا با کتاب آن را آموخت. آموزش ویدئویی و شرکت در کلاس محاسبات تنها راه یادگیری سریع این مهارت است. اما در کنار شرکت در دوره و کلاس لازم است تا منبعی نیز برای تکمیل آموخته های خود داشته باشید. در اصل کتاب محاسبات سریع  و دوره محاسبات ذهنی کاملا به یکدیگر وابسته هستند و آموزش توامان این دو موجب تسلط بر حل مسائل می شود.

اگر شما نیز می خواهید این کتاب هوشمند را داشته باشید، کافی است تا با ما در ارتباط باشید تا در سریع ترین زمان ممکن کتاب هوشمند شخصی شما به دستتان برسد. 

کتاب محاسبات سریع شیمی صفحه اول کتاب محاسبات صفحه 2و3کتاب محاسبات صفحه4کتاب محاسبات

درخواست مشاوره

کاربرد محاسبات سریع و ذهنی ریاضی

دوره محاسبات سریع برای دروس ریاضی محور که با اعداد و ارقام سر و کار دارند، مانند ریاضی و فیزیک و شیمی و آمار و اقتصاد و ..کاربردی است. تفاوتی ندارد که این دروس در ابتدایی تدریس شود و یا در دانشگاه. چرا که دوره محاسبات ذهنی دکتر پرتوی به نحوی طراحی شده است که برای تمامی گروه های سنی کاربردی است. اما در ادامه کاربرد این تکنیک ها در هر دوره ومقطع را توضیح می دهیم.

محاسبات سریع ریاضی در دوره اول 

دانش آموزان پایه هفتم تا نهم نیز مسائل سختی در علوم و ریاضی خود دارند. مخصوصا برای امادگی در آزمون تیزهوشان این تکنیک ها بسیار کاربردی است. محدودیت زمان در آزمون مدارس خاص و رقابت بالا نیاز به تمایز دارد و مهارت محاسبات ذهنی همان تمایز است همچنین کسب معدل خوب در امتحانات نهایی یکی دیگر از اهداف محاسبات ذهنی است.

محاسبات سریع ریاضی در مقطع ابتدایی

شاید برای شما باور پذیر نباشد اما دوره محاسبات سریع و تکنیک های ضرب و تقسیم و جمع و تفریق در حل مسائل ریاضی و علوم پایه چهارم تا ششم ابتدایی بسیار کاربردی است. همین الان کلاس های محاسبات در مدارس معروف تهران برای داوطلبان پایه پنجم و ششم در حال برگزاری همایش های محاسباتی توسط دکتر پرتوی می باشند.

محاسبات سریع ریاضی در کنکور

محاسبات ذهنی فقط به دوران مدرسه مربوط نیست. بلکه در جلسه کنکور کارشناسی، ارشد، دکتری، نظام مهندسی و … برای حل سریع مسائل از روش های میانبر مورد استفاده قرار می گیرد. در دروس آمار، فیزیک و شیمی و اقتصاد و ریاضی می تواند منجر به حل مسئله در 15 ثانیه شود. حتی دو دقیقه زمان اضافه در جلسه کنکور می تواند رتبه شما را جا به جا کند. در امتحانات دانشگاه نیز محاسبات سریع مخصوصا برای داوطلبان فنی و مهندسی کاربرد دارد. یادگیری محاسبات ذهنی به افزایش سرعت عمل و دقت داوطلب در جلسه کنکور و در حل مسائل کمک می کند. با این تکنیک ها می توان مسئله را که باید در 60 الی 70 ثانیه حل کرد در 15 ثانیه به جواب صحیح رساند و امتیاز سوال را دریافت کرد

محاسبات سریع ریاضی در دبیرستان

با تغییرات جدید سیستم آموزشی کنکور رسما از سال دهم آغاز می شود. مطالعه تستی و تشریحی همزمان با هم کار آسانی نیست. از این رو برای مهم ترین دلیل برای یادگیری محاسبات سرعت عمل و صرفه جویی در زمان است. چرا که دانش آموزان هم باید برای امتحانات نهایی آماده شوند وهم کنکور . بنابراین زمانی بیشتری برای مطالعه نیاز دارند. در سال های قبل امتحانات نهایی فقط در سال دوازدهم بود و نمره آن تاثیر زیادی در کنکور نداشت. برای همین بیشتر هدف تستی داوطلبان مطرح بود. اما الان نمرات نهایی تاثیر بسیار دارد و رقابت بر سر کسب نمره 20 در نهایی می شود و هم کنکور سخت تر شده است. بنابراین داوطلب باید مهارت هایی را آموزش ببیند که صرفه جویی خوبی در زمان او خواهند داشت و مهارت محاسبات ذهنی یکی از همان ها می باشد.

محاسبات سریع ریاضی و مشاغل مرتبط

اگر شغل شما در ارتباط با محاسبه اعداد می باشند نیز این دوره برایتان کاربردی است. چرا که در خیلی مواقع به جای استفاده از ماشین جساب و یا نرم افزار های مختلف به صورت ذهنی می توانید در چند ثانیه محاسبه را انجام دهید و کیفیت و سرعت و دقت کار خود را افزایش دهید. در اصل یادگیری محاسبات سریع محدودیت ندارد چرا که ریاضی با زندگی همه ما عجین شده است.

آموزش محاسبات سریع ریاضی

محاسبات سریع ریاضی نیاز به آموزش دارد. مطالعه به تنهایی از روی کتاب های تئوری و حفظی نمی تواند به افزایش سرعت عمل شما کمک کند. آموزش هوش محاسباتی است که موجب می شود بتوانید دام های طراحان را شناسایی کنید و با استفاده از تکنیک های سرعتی از این موانع عبور کنید. از این رو محاسبات سریع ریاضی نیاز به کلاس و دوره های آنلاین دارد. که در ادامه با هم برخی از ویدئوهای آموزشی را مشاهده می کنیم تا با محوه حل سریع سوالات آشنا شوید.

محاسبات سریع در مدارس

علی رغم آنکه محاسبات سریع ریاضی شامل کتاب و دوره آموزشی هوشمند می باشد اما این مهارت کاربردی در مدارس تهران و شهرستان ها نیز در حال اجرا و برگزاری است. دانش آموزان ابتدایی تا کنکوری در مدارس در حال آموزش این مهارت با تدریس دکتر پرتوی می باشند تا بتوانند مسائل ریاضی و فیزیک و شیمی را در کمترین زمان ممکن حل کنند. این کلاس ها معمولا در 8 الی 12 جلسه برگزار می شود که شامل آموزش تمامی نکات ضرب و تقسیم و جمع و تفریق و حل مسائل استوکیومتری در شیمی است.

حل سریع مسائل شیمی با استفاده از محاسبات ذهنی

درس شیمی دارای مسائل و کسرهایی است که از اعداد اعشاری و اعداد بزرگ تشکیل شده اند. حل این مسائل در زمان استاندارد کنکور سراسری یعنی 60 ثانیه واقعا غیر ممکن است و یا با بی دقتی همراه است. معمولا خیلی از مشاوران بر این باورند که اگر داوطلب می خواهد در پاسخ گویی به سوالات شیمی دچار کمبود زمان نشود، باید سوالات مفاهیم را سریع تر پاسخ دهد. این یک راه حل خنده دار است. چرا که اتفاقا سوالات مفاهیم به دلیل پیچیدگی و چند گزینه ای بودن، زمان بر تر هستند. از این رو باید مسائل را سریع تر حل کرد و چاره آن استفاده از تکنیک های محاسبات سریع ذهنی است.

با استفاده از محاسبات سریع تمامی مسائل شیمی در 15 ثانیه بدون دست به قلم شدن و با دقت 100% قابل پاسخ گویی هستند. 

برای آشنایی بیشتر با تکنیک های محاسبات سریع در درس شیمی ویدئو های زیر را مشاهده نمایید