دیگه تموم شد!!!

وسواس در مطالعه کند خوانی پرش فکر و تمرکز بی دقتی

اینجا سرعت مطالعه خودتون رو تست کنید.
روی دکمه زیر کلیک کنید و پس از مطالعه متن نمایش داده شده، با کلیک روی دکمه پایان سرعت مطالعه خود مشاهده کنید.

آبراهام لینکن گفته که انسان همانقدر خوشحال است که در ذهنش تصور می کند. طبیعت حقیقی شما برای زنده ماندن، شادی، آرامش، لذت و هیجان زیاد است. در این طبیعت حقیقی هر روز صبح با اشتیاق زیاد برای آغاز روز بیدار می شوید. احساس خوبی در مورد خودتان و رابطه هایتان با افراد مختلف زندگی دارید. از کارتان لذت می برید و از کمک کردن هایی که تفاوت ایجاد می کند، حس رضایتمندی فوق العاده ای دارید. هدف اصلی شما باید سازمان دهی زندگی اتان به این طریق باشد تا اکثر اوقات چنین حسی را داشته باشید. به عنوان فردی بالغ با کارایی بالا هر روز باید کارهایی را انجام دهیدتا شما را به سمت قدرت بالقوه تان سوق دهد. باید برای داشتن نعمت هایتان در هر قسمت از زندگی سپاس گذار باشید. اگر از هر قسمت از زندگی تان ناراحت و ناراضی هستید، به سادگی نشان گر این است که چیزی در افکارتان، احساساتتان و رفتارتان درست نیست و باید تصحیح شود. نقطه شروع برای آزاد کردن قدرت بالقوه تان این است که بفهمید هم اکنون شما در درونتان شاهزاده و شاهزاده خانم هستید. صرف نظر از اینکه امروز کجا هستیدو یا اینکه در گذشته چه کارهایی انجام داده اید و یا انجام نداده اید. هفت حقیقت کلیدی درباره شما به عنوان یک انسان وجود دارد که باید آن را جزیی از حقیقت زندگی تان بپذیرید.

1-شما حقیقتا شخص خوب و عالی و بی نهایت ارزشمندی هستید. هیچ کس بهتر یا با استعداد تر از شما نیست در اعماق وجودتان، انسان خوبی هستید. به شویه خاص خودتان خوبتر و بهتر از عر فردی هستید که تا به حال دیده اید. تنها زمانی که درباره ارزش و خوبی حقیقتان شک کنیدشروع به زیر سوال بردن خودتان می کنید. نا توانی در پذیرش اینکه شما فرد خوبی هستید ریشه در بسیاری از ناخوشایندی ها دارد.

2-شما در بسیاری از جنبه ها مهم هستید. برای شروع شما برای خودتان مهم هستید. تمام جهان هستی تانبه طور اختصاصی حول محور شما جریان دارد. شما مهم ترین فرد در جهان هستی شخصی خود هستید. به هر آنچه که می بینید و یا می شنوید، معنا می بخشید. شما همچنین برای پدر و مادرتان مهم هستیدتولد شما نقطه مهمی در زندگی آنها بوده است.و امروزه هم روی آنها تاثیر دارد. و همانطور که بزرگ می شویدتقریبا هر کاری که انجام می دادید برای آنها مهم و خاص بوده است. شما برای خانواده خود، همسر و شریک زندگی و بچه های خودتان و جامعه و همکارانتان مهم هستید. هر آنچه را که انجام می دهیدو یا انجام نمی دهید می تواند بر روی زندگی آنها تاثیر بگذارد. اینکه چه قدر احساس مهم بودن می کنیدبه طور زیادی کیفیت زندگی شما را می سنجد. افراد موفق و خوشحال احساس مهم و ارزشمند بودن می کنند. آنها اینگونه فکر می کنندبه همین دلیل اینگونه عمل می کنند. و برای آنها به حقیقت تبدیل می شود. افراد افسرده و نا امیداحساس غیر مهم بودن و بی ارزشی می کنند. آنها احساس افسردگی و ناشایستگی دارند. آنها احساس می کنند به اندازه کافی خوب نیستند. و در نتیجه در چامعه وارد می شوندو درگیر رفتارهایی می شوند که به آنها و دیگران صدمه می زند. آنها متوجه نیستند که در درون می توانند شاهزاده ویا شاهزاده خانم باشند.

3-شما پتانسیل بی اندازه ای دارید و می توانید زندگی و دنیای مورد علاقه خودتان را خلق کنید. شما نمی توانید از کل انرژی استفاده کنید حتی اگر صدها بار زندگی کنید. مهم نیست که تا کنون چه کارهایی انجام داده اید. این تنها اشاره ای است به چیزهایی که واقعا برایتان ممکن است هر چه هم اکنون توانایی و استعداد طبیعیتان را بیشتر پرورش دهید در آینده پتانسیل های بیشتری می توانید ایجاد کنید. باور به قدرت بالقوه و نامحدود شما کلید اصلی برای تبدیل شدن به آنچه که واقعا توانایی دارید می باشد.

4-جهان خود را از هر جنبه با نحوه فکر کردن و میزان اعتقاد خو می سازید. در حقیقت باور هایتان واقعیت هایتان را می سازد. بعدا در باره آن با جزییات بحث خواهیم کرد. و هر باوری که در مورد خودتان دارید از کودکی شروع به یادگرفتن آنها کرده اید تعجب آور است که اکثر افکار محدود کننده و منفی و تردید هایی که مانع خوشحالی و موفقیتتان می شود به هیچ وجه واقعیت واهمیت ندارد. زمانی که شروع به زیر سوال بردن باور های محدود کننده دارید باور هایی را توسعه دهید که با شخص فوق العاده ای که واقعا هستید متناسب است زندگی تان به سرعت شروع به تغییر کند.

5-شما همیشه آزاد هستید تا محتویات تفکرات و جهت زندگیتان را انتخاب کنید. تنها چیزی که کنترل کامل بر آن دارید تفکرات و زندگی درونی اتان است . می توانید تصمیم بگیرید افکار شادی بخش، رضایت بخش و سازنده ای داشته باشید. تا شما را به نتایج و عملکرد های مثبت هدایت کند. یا می توانید در عوض افکار منفی و محدود کننده ای را انتخاب کنید که شما را از پیشرفت باز دارد. ذهن شما مانند باغچه است. یا گل ها و یا علف ها رشد خواهند کرد. اما اگر شما گل نکاریدعلف ها به طور خودکار بدون هیچ تلاشی از شما رشد خواهند کرد. اگر به طور آگاهانه افکار مثبت نکاریدافکار منفی به جای آن رشد خواهد کرد.

6-شما در این کره خاکی با سرنوشت عالی پا گذاشته اید. آمده اید تا کار خارق العاده ای در مورد زندگی خود انجام دهید. ترکیب بی همتایی از استعدادها و توانایی ها و ایده ها و بینش ها و تجربه هایی که دارید. که شما را از هر کسی که تا به حال دیده اید متمایز می کند. برای شما موفقیت طراحی و برای به عظمت رسیدن مهندسی شده اید. پذیرش و یا عدم پذیرش این نکته به طور گسترده اندازه اهدافی که مشخص کرده اید، قدرت پایدارتان در برابر مصیبت و اندازه پیروزی ها و جهت کلی زندگیتان را مشخص می کند.

7-هیچ محدودیتی برای آنچه که می توانید انجام دهید و یا می توانید داشته باشید یا می توانید باشید وجود ندارد. مگر محدودیتی که در افکار و تصورات شما ایجاد می کنید.

00: 00: 00: 00

دوره تندخوانی با هدف افزایش سرعت، تمرکز مطالعه برای گروه های سنی دانش آموزان، کنکوری ها، دانشجویان و متقاضیان آزمون کارشناسی ارشد و دکتری طراحی شده است.
دوره تندخوانی دکتر پرتوی زیر نظر تونی بوزان پدر تند خوانی دنیا تهیه و تدوین شده و کامل‌ترین دوره تندخوانی در کشور می‌باشد.

ویژگی های دوره تندخوانی:

مدرس دوره:
دکتر بهروز پرتوی

مدت زمان دوره:
بیش از 20 جلسه

تعداد شرکت کنندگان:
1,064 نفر

پشتیبانی:
اختصاصی دکتر پرتوی

گواهینامه:
ارائه در پایان دوره

کتاب:
همراه با کتاب چاپی

آنچه در دوره تندخوانی آموزش می‌بینید...

بالا بردن سرعت مطالعه
بالا بردن کیفیت مطالعه
کاهش وسواس مطالعه
افزایش تمرکز
فعالسازی دو نیمکره
بالا بردن کیفیت مطالعه
تکنیک های مطالعه
تقویت عضلات چشم
تقویت هوش
آنالیز سریع اعداد

بخشی از نظرات دانشجویان دوره:

مینی دوره فشرده تندخوانی رایگان در 7 روز!

تا 48 ساعت آینده با شما تماس می‌گیریم.

« رایگان »

ارزش دوره: 550,000 تومان (رایگان)

جزوه: 90,000 تومان (رایگان)

مینی دوره فشرده تندخوانی رایگان در 7 روز!

« رایگان »

ارزش دوره: 550,000 تومان (رایگان شد!)

جزوه: 90,000 تومان (رایگان شد!)

تا 48 ساعت آینده با شما تماس می‌گیریم.

دانش آموزان ژاپنی در مقطع ابتدایی قادرند در هر دقیقه 400کلمه مطالعه کنند. این در حالی است که میانگین سرعت مطالعه در ایران حتی در سنین بزرگسالی بین 80 الی 120 کلمه است. از این رو کشور ما جز کندخوان ترین کشور ها به حساب می آید. اما با آموزش تندخوانی سریع می توانید هم دقت و تمرکز و هم سرعت مطالعه خود را حداقل 5 برابر افزایش دهید. افزایش میزان دقت و تمرکز، افزایش سرعت پردازش مغز، به کارگیری تعداد بیشتری از سلول های مغزی و افزایش سرعت مطالعه با یادگیری بالا از فواید یادگیری دوره تندخوانی است. علمی که این روز ها به دانش آموزان مقاطع ابتدایی در دنیا تدریس می شود اما متاسفانه ما هنوز جز کندخوان ترین کشور ها هستیم.در کشور ژاپن دانش آموزان در مقطع ابتدایی سرعتی معادل 400 کلمه در دقیقه با یادگیری بیش از 80% دارند. 

چرا تندخوانی؟؟

در کشور ما هنوز یادگیری مهارت های جانبی در اولویت زندگی افراد قرار نگرفته است. اما قدرت ذهن ما بیش از آن است که بتوانیم تصور کنیم. خیلی از افراد در طول روز از کمبود زمان گله دارند و یا انجام ندادن کارهای خود را به نداشتن زمان کافی ربط می دهند. اما جالب است بدانید که ضرورت یادگیری تندخوانی در این است که بتوانیم سرعت عملکرد خود را در تمامی زمینه ها افزایش دهیم.

تندخوانی یک مهارت است که موجب رشد بیشتر سلول های مغزی می شود و در زندگی روزانه می تواند تاثیر مثبت بگذارد. یک دانش اموز تندخوان یادگیری بیشتری دارد چرا که عوامل حواس پرتی به ذهن او خطور نمی کند. یک دانشجو تندخوان می تواند عملکرد قوی تر در دروس دانشگاهی خود داشته باشد. یک فرد شاغل که تندخوان هم باشد در محیط کار کارایی بالایی دارد.

یادگیری تندخوانی در کشور ما نیز باید فرهنگ سازی شود و افراد از مزیت های ان و تاثیرات شگفت انگیز آن آگاه شوند. تندخوانی موجب افزایش رونق اقتصادی نیز می شود. چرا که ذهن های کند و خسته فرصتی برای ایده پردازی ندارند. ذهن های کند و عملکرد های پایین بی دقتی و حاشیه های زیادی را تجربه می کنند. 

تندخوانی در واقع یک سرمایه گذاری برای پیشرفت در هر مقطعی از زندگی است که باید آموخته شود.

انواع دوره های تندخوانی

تندخوانی را به روش های مختلفی می توان آموزش دید. از آنجایی که افزایش سرعت مطالعه یک مهارت نوظهور است وعده کمی با آن آشنا هستند، دکتر پرتوی که تندخوانی را مستقیما توسط پدر تندخوانی دنیا آموزش دیده اند، در سه مرحله به شما آموزش می دهند. تا بتوانید کاملا با این مهارت آشنا شوید و از همه مهم تر تغییر در سرعت مطالعه خود را احساس کنید و سپس تصمیم به آموزش اصولی این دوره بگیرید.

تندخوانی در 20دقیقه!!!

تندخوانی در 20 دقیقه یک ویدئو آموزشی و جدید ترین بخش آموزش تندخوانی دکتر پرتوی است که در این فیلم که حتما تا انتها آن را تماشا کنید، موانع مطالعاتی شما را شناسایی و بررسی می کند. بعد از گذراندن این دوره 20 دقیقه ای عوامل کندخوانی و مزاحم مطالعه شما برطرف می شود و حال آماده افزایش سرعت مطالعه هستید. با وجود عوامل کند خوانی نمی توان سرعت مطالعه را افزایش داد. بنابراین باید در ابتدا این عوامل را شناسایی و برطرف کرد و سپس تمرینات افزایش سرعت مطالعه را انجام داد.

 

دوره تندخوانی فشرده

اما مهم تر از میانگین سرعت مطالعه، آگاهی از مهارت تندخوانی است. مهارتی که با کمی تمرین می توان به دست آورد و جز تندخوان ترین افراد شد. تندخوانی علاوه بر افزایش سرعت مطالعه شما را تبدیل به فردی هوشمند می کند که می توانید در تمامی امور روزانه سریع تر و دقیق تر عمل کنید.

افراد موفق دنیا زمانی برای هدر دادن نداشتند و از دقیقه ها و ثانیه های خودشان بهترین استفاده را می کردند. بنابراین تندخوانی علمی است که باید در مدارس و دانشگاه ها تدریس شود و بی اعتنا از کنار آن نباید گذشت. افراد تندخوان در تمامی امور روزانه و مهارتی خود سرعت عمل بالاتری به نسبت باقی افراد دارند.

دوره ها و کلاس های آموزشی زیادی در این زمینه پدید آمده است اما با این حال هنوز یادگیری تندخوانی و افزایش سرعت مطالعه تبدیل به دغدغه برای افراد نشده است تا به دنبال یادگیری آن باشند.

از این رو دوره ای را تدارک دیده ایم که بدون پرداخت هزینه و کاملا رایگان بتوانید با انجام دادن تمرینات و تکنیک های کاربردی فقط در 7 روز سرعت مطالعه خود را دوبرابر کنید و این یعنی زمان خود را 2 برابر کنید. گذارندن این دوره سخت نیست و فقط کافی است  طبق برنامه روزانه با آن همراه شوید و در طول یک روز به مدت یک ساعت زمان بگذارید تا بعد از 7 روز تغییر در سرعت مطالعه  وتمرکز خود را شاهد باشید.

تندخوانی رایگان شد

این دوره یک هدیه از جانب گروه آموزشی دکتر پرتوی است تا یادگیری مهارت های به روز دنیا در جامعه ما نیز گسترش یابد.اگر در حین گذراندن دوره نیاز به مشاوره و پشتیبانی داشتید با ما در ارتباط باشید تا همراهی تان کنیم. هدف و دغدغه ما پیشزفت و آموزش مهارت های گوناگون است.

باعث افتخار است که این دوره رایگان هفت روزه بتواند سهم کوچکی در رشد زندگی درسی و کاری شما داشته باشد.

تندخوانی جامع

تندخوانی جامع کامل ترین دوره تندخوانی است که در 30 روز می تواند سرعت مطالعه شما را 5 الی 7 برابر کند که یک دوره کامل همراه با پیگیری و پشتیبانی مسقیم دکتر پرتوی می باشد که هم موجب افزایش سرعت مطالعه شما و هم افزایش 90% تمرکز و دقت شما می شود. 

چند باور اشتباه در مورد تندخوانی!!!!

برخی از افراد تصور می کنند که تندخوانی برای آنها فایده ای ندارد. از این رو در این بخش به چند باور عمومی اشتباه درباره تندخوانی اشاره می کنیم تا با مزیت های دوره تندخوانی آشنا شوید. مسلما اگر بدانیم آموزش یک مهارت جدید تا چه اندازه می تواند مفید باشد و روی زندگی روزانه ما تاثیر مثبت بگذارد، سریع تر برای یادگیری آن اقدام می کنیم. این باور های اشتباه در مورد تندخوانی عبارتند از

1) تندخوانی موجب درک کمتر مطالب می شود

این باور کاملا اشتباه است. چرا که اگر شما به صورت اصولی سرعت مطالعه خودتان را با آموزش های دقیق افزایش دهید، درک شما از مفاهیم بیشتر می شود. یکی از مزیت های دوره تندخوانی در این است که یادگیری و درک مطالب را 80% افزایش می دهد. اما اگر فرد بدون آموزش بخواهد سریع تر بخواند، مسلما درک او از یادگیری مطالب کمتر می شود.

2)مطالعه 1000کلمه در دقیقه غیر ممکن است!!

ما افرادی را در دنیا داریم که می توانند 3800 کلمه را در دقیقه با درک بالای 95% مطالعه کنند. معمولا سرعت مطالعه دانش آموزان ژاپنی در مقطع ابتدایی 400 کلمه در دقیقه می باشد. و این میزان حد متوسط سرعت مطالعه می باشد. مسلما با یادگیری اصول مطالعه در دوره تندخوانی اصلی دکتر پرتوی در کمتر از یک ماه می توانید سرعت مطالعه خودتان را به بیش از 1000 کلمه در دقیقه برسانید. چرا که تندخوانی مهارتی جهانی است و دوره تندخوانی دکتر پرتوی تمامی این اصول جهانی را با تمرین های متنوع و بیانی روان به شما آموزش می دهد.

3)کاهش تمرکز با مطالعه سریع تر

فرض کنید در یک اتوبان در حال رانندگی هستید. اگر با سرعت 40 کیلومتر در دقیقه برانید بیشتر نیاز به تمرکز دارید و یا با سرعت 120 کیلومتر!!؟؟ مسلما با سرعت 120 کیلومتر راننده نیاز به دقت و تمرکز بالاتری در رانندگی دارد. مطالعه نیز چنین می باشد. هر چه سرعت مطالعه شما بیشتر باشد یعنی سلول های مغزی شما بیشتر درگیر شده اند و در حال پردازش هستند. بنابراین عوامل حواسپرتی راهی برای ورود به ذهن شما ندارند. از این رو هر چه سرعت مطالعه با تمرین های تندخوانی بیشتر شود، تمرکز نیز افزایش می یابد.

تندخوانی چیست؟

تندخوانی آموزش تکنیک ها و تمرین هایی است که بعد از اجرا کردن آن می توانید سرعت مطالعه خود را بین 5الی 7 برابر کنید. تندخوانی موجب سریع تر شدن مطالعه و درک شما می شود. به طور مثال اگر سرعت مطالعه شما الان حدودا 200کلمه در دقیقه می باشد و می توانید یک مطلب 2 صفحه ای را در 5 دقیقه مطالعه کنید، بعد از آموزش تندخوانی سرعت مطالعه شما حداقل 1000کلمه در دقیقه می شود و همان مطلب را می توانید در کمتر از 30 ثانیه با درکی بیش از 80 % مطالعه نمایید. اما رسیدن به این سرعت در مطالعه، نیاز به آموزش و انجام دادن تمرینات مرتبط دارد.

فرمول سرعت مطالعه چیه و چطور بفهمیم سرعت خواندنمان چقدر است؟

اگر می خواهید بدانید که سرعت مطالعه شما چه قدر است و در کدام دسته از افراد از لحاظ سرعت مطالعه قرار می گیرید در ابتدا باید سرعت مطالعه خودتون رو اندازه بگیرید و انجام دادن این کار از طریق فرمول سرعت مطالعه امکان پذیر است.

این فرمول عبارتست از تعداد کلماتی که در واحد زمان مطالعه کرده اید. تقسیم بر واحد زمان. فرض کنید در مدت زمان 5 دقیقه شما توانسته اید 1500کلمه را مطالعه کنید حال برای اندازه گیری سرعت مطالعه از روی فرمول wpmجهانی باید عدد 1500یعنی تعداد کلمات خود را بر زمان به دقیقه یعنی عدد 5 تقسیم نمایید. عدد به دست آمده سرعت مطالعه شما را نشان می دهد.

فرمول محاسبه تندخوانی

بهتر است که حتما قبل از انجام دادن تمرینات تندخوانی و شرکت در دوره آموزشی تندخوانی در ابتدا سرعت مطالعه خودتان را اندازه بگیرید وسپس شروع به آموزش کنید تا بتوانید سرعت مطالعه خود را قبل از یادگیری و بعد از یادگیری تندخوانی با هم مقایسه نمایید.

تندخوانی برای چه افرادی مناسب است؟

شاید برای شما سوال باشد که هم اکنون که در حال مطالعه این مطلب هستید، آیا تندخوانی می تواند برای شما مفید واقع شود؟ تندخوانی برای تمامی گروه های سنی 10 سال به بالا می تواند مورد استفاده قرار بگیرد. همچنین این دوره آموزشی برای افراد زیر می تواند بسیار کاربردی واقع شود:

1- تند خوانی برای دانش آموزان و محصلان:

این دسته از افراد برای مطالعه کتاب های درسی و مطالعه برای کنکور سراسری همیشه با کمبود زمان مواجه هستند. تندخوانی می تواند سرعت مطالعه آنها را افزایش دهد و موجب شود که فرصت کافی برای مطالعه تمامی مباحث و همچنین دوره آنها داشته باشند. برای همین یکی از موارد مهم استفاده تندخوانی برای دانش آموزان و داوطلبان کنکور می باشد.

شاید این تصور پیش بیاید که تندخوانی کتاب درسی موجب کاهش یادگیری می شود در صورتی که تکنیک های تندخوانی نه تنها موجب کاهش یادگیری نشده بلکه موجب می شود که دقت و تمرکز شما در زمان مطالعه افزایش یابد و قدرت درک مطالب و پردازش ذهن را افزایش می دهد.

2- دانشجویان همه رشته ها:

دسته دومی که تندخوانی برای آنها ورد استفاده قرار می گیرد، دانشجویان با کتاب های حجیم دانشگاهی است که معمولا تا شب های قبل از امتحان به سراغ کتاب های درسی خود نمی روند.

این دوره برای تمامی رشته های کارایی دارد. اما برای دانشجویان رشته های پزشکی و دندان پزشکی و داروسازی به دلیل حجم بالا وسنگین مطالب و تمرکز زیادی که در زمان مطالعه نیاز دارند، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. دانشجویان رشته های علوم پایه نیز برای مطالعه دروس سنگین دانشگاهی خود می توانند از تکنیک های تندخوانی استفاده نمایند.

3- دانشجویان آزمون کارشناسی ارشد و دکتری:

این افراد معمولا شاغل نیز هستند و در کنار آن باید کتاب های سنگینی را به خوبی و با جزییات مطالعه کنند. معمولا این افراد به کتاب های خلاصه روی می اورند اما مسلما بخشی از مطالب جزیی را از دست می دهند در صورتی که با مهارت تندخوانی می توان تمامی کتاب های قطور دانشگاهی را در فرصتی کوتاه مطالعه کرد و حتی از آنها نقشه ذهنی تهیه کرد.

4- افراد متقاضی آزمون وکالت:

کتاب های قانون مدنی و قانون تجارت و.. پر از قوانین و تبصره هایی است که سال ها زمان می خواهد تا تمامی آنها را یاد بگیریم چه برسد بخواهیم در مدت زمان کمتر از 6ماه برای آزمون کانون وکلا آماده شویم . در اصل این افراد اگر تندخوان نباشند، قافیه را باخته اند.

5- افراد علاقه مند به مطالعه:

این دسته می تواند تمامی افراد بالا به همراه افراد خانه دار را شامل شود که به دلیل محدودیت زمان فرصتی برای مطالعه ندارند. اما با استفاده از تکنیک تندخوانی می توانند در کمتر از 2 ساعت یک کتاب طولانی را مطالعه کنند البته به شرط آنکه تندخوان بشوند.

6- گسترش کسب و کار:

همچنین افرادی که میخواهند کسب و کار خود را به روز کنند و گسترش دهند اما فرصت کافی برای مطالعه و تحقیق و بررسی ندارند نیز می توانند در دوره تندخوانی شرکت کنند.

آموزش تند خوانی برای چه رده سنی مناسب است؟

با توجه به کارایی تندخوانی این مهارت می تواند برای تمامی گروه های سنی که توانایی خواندن و نوشتن دارند، مورد استفاده قرار بگیرد. یعنی از دانش آموزان ابتدایی تا افراد 90 سال به بالا در صورت علاقه مندی و یا استفاده از این مهارت می توانند آن را در مدت زمان کوتاهی آموزش ببینند.

فواید یادگیری تندخوانی چیست؟

مهارت تندخوانی فواید زیادی اعم از فواید مستقیم و غیر مستقیم دارد. می تواند سیستم ذهنی و مغزی شما را تغییر دهد و علاوه بر افزایش سرعت مطالعه بر افزایش سرعت عملکرد در تمامی کارها تاثیر می گذارد. فواید دوره تندخوانی آنقدر زیاد که برخی از مهم ترین آنها را برای شما نام می بریم :

 • 1- افزایش 5تا7 برابری سرعت مطالعه: بعد از آموزش تندخوانی سرعت مطالعه شما به بالای 1000کلمه در دقیقه می رسد. یعنی می توانید یک کتاب 200صفحه ای را در کمتر از 30 دقیقه با کیفیت بالا مطالعه کنید.
 • 2- تقویت ذهن :ما انسان ها تنها 2% از مغز خود را استفاده می کنیم. تمرینات تندخوانی موجب افزایش فعالیت سول های مغزی و تقویت ذهن می شوند.
 • 3- افزایش گنجایش حافظه کوتاه مدت :تندخوانی موجب می شود که مطالب در حافظه کوتاه مدت در مدت زمان طولانی تری و با حجم بیشتری قرار بگیرند. معمولا حجم حافظه کوتاه مدت اکثریت افراد جامعه 5تا7 کلمه است اما تندخوانی این حجم را به 9 کلمه افزایش می دهد.
 • 4- افزایش دقت در حافظه حسی افراد: تندخوانی موجب افزایش میزان دقت در زمان مشاهده می شود چرا که عضلات چشم را تقویت می کند. حافظه حسی ما به میزان دقت ما در مشاهده اجسام بستگی دارد.
 • 5- انتقال سریع تر مطالب به حافظه بلند مدت: تندخوانی سرعت پردازش اطلاعات در ذهن را افزایش می دهد. ای روش کمک می کند که مطالب سریع تر به خاطر سپرده شوندو  سریع تر وارد حافظه بلند مدت شوند. حافظه بلند مدت مخزن مادام العمری اطلاعات می باشد.
 • 6- تقویت حافظه بلند مدت: هر چه میزان انتقال مطالب به حافظه بلند مدت سریع تر و بیشتر اتفاق بیفتد، این حافظه قوی تر می شود. پس تندخوانی موجب تقویت هر سه قوای حافظه یعنی حسی، کوتاه مدت و بلند مدت می شود.
 • 7- افزایش سرعت پردازش مغز: تندخوانی موجب می شود که سرعت ما با سرعت ذهن برابر شود و همین موضوع سرعت پردازش اطلاعات در ذهن را افزایش می دهد. چرا که زمانی که ما کند خوان هستیم سرعت ذهن ما پایین است و عوامل حواسپرتی فرصت جولان دادن پیدا می کنند.
 • 8- استفاده بیشتر از سلول های خاکستری مغز: زمانی که سرعت ذهن و مغز بیشتر شود، حافظه های سه گانه تقویت شوند. سلول های بیشتری از مغز به فعالیت وادار می شوند و همین موضوع مغز را تقویت می کند.
 • 9- افزایش سرعت عملکرد در تحلیل و بررسی موضوعات : با افزایش سرعت مغز، سرعت درک و پردازش اطلاعات در نیکره های مغز افزایش پیدا می کند.
 • 10- افزایش سرعت عملکرد در اقدامات روزانه: تندخوانی علاوه بر افزایش  سرعت مطالعه موجب افزایش سرعت کارهای روزمره مثل ظرف شستن،مسواک زدن، تایپ کردن و..می شود.
 • 11- تقویت اعتماد به نفس
 • 12- افزایش سطح دانش
 • 13- مقابله با اضطراب
 • 14- مدیریت زمان
 • 15- صرفه جویی در زمان
 • 16- مقابله با فراموشی و بیماری های مغز
 • 17- مقابله با آسیب های مغزی
 • 18- افزایش میزان درک مطالب و یادگیری
 • 19- دسته بندی مطالب در ذهن
 • 20- افزایش تمرکز در زمان مطالعه
 • 21- آموزش نقشه کشی ذهنی
 • 22- افزایش بازدهی در آزمون ها
 • 23- کسب نتیجه مطلوب در آزمون های سرعتی
 • 24- مقابله با کمبود زمان در مطالعه و آزمون ها
 • 25- تقویت نیمکره های مغز
 • 26- افزایش دید خلاقانه

 با پشت سرگذارندن دوره تندخوانی 7 روزه رایگان سرعت مطالعه شما 2 برابر شده اما مسلما کافی نیست.

 ذهن شما قادر است 5 تا 10 برابر سریع تر مطالعه کند.

برای افزایش سرعت مطالعه وتمرکز تا 10 برابر باید تمرینات پیشرفته تری را انجام دهید. از این رو دوره تندخوانی پیشرفته را به شما توصیه می کنیم.

چه مهارت هایی رو در دوره جامع تندخوانی یاد میگیریم؟

 1. سبک حرفه ای مطالعه
 2. تقویت عضلات چشم و افزایش حوزه دید
 3. راه کارهای افزایش تمرکز و جلوگیری 100 در 100 از پرش تمرکز
 4. تکنیک های روخوانی سریع با درک 40% با سرعت حداقلی 1500 کلمه در دقیقه (Wpm)
 5. تکنیک های مطالعه تمرکزی (Focus reading)
 6. از بین بردن افکار مزاحم و خاکستری
 7. یادگیری با انتقال اطلاعات به حافظه بلند مدت
 8. یادگیری اسکن چشمی (با توجه به بهترین انیمیشن های تخصصی)
 9. نحوه پاسخ دهی سریع به سوالات آزمونی
 10. یادگیری بیش از7 تکنیک برای 3 تا 5 برابری شدن سرعت مطالعه
 11. و خیلی مهارت های و مهارت هایی خاص دیگه…

بعد از آموزش کامل حرفه ای مهارت تندخوانی تمامی عوامل بالا در شما تقویت شده و یا آنها را کسب می کنید. البته لازم به ذکر است که تندخوانی نیاز به انجام دادن تمرینات مستمر و مداوم دارد. بد.ن تمرین مسلما نمی توانیم از مزایای بالا بهره مند شویم.

چه تضمینی برای یادگیری این مهارت و دانش تندخوانی داریم؟

اینجانب سید بهروز پرتوی مدیریت مرکز و مدرس دوره تضمین میکنم که اگر طی مدت 30 روز تمامیه تمرینات و مطالب دوره رو به طور کامل بگذرانید و در صورت عدم رفع مشکل در مطالب و یادگیری ما و نرسیدن به حداقل 5/2  برابری سرعت مطالعه  شما هزینه دوره به شما عودت داده شود.

کندخوانی چیست ؟ و کندخوان چه کسی است؟

در فرمول رسمی تندخوانی، کندخوان به فردی اطلاق می شود که سرعت مطالعه او 150کلمه در دقیقه باشد. جالب است بدانید که حتی در جامعه با افرادی مواجه هستیم که سرعت مطالعه آن ها در یک دقیقه از 150 کلمه هم کمتر می باشد. برای همین کندخوانی یعنی سرعت مطالعه شما از حد نرمال سرعت افراد در جامعه کمتر باشد که موجب کاهش تمرکز و یادگیری می شود.

چه عواملی موجب کند خوانی می شود؟

پایین بودن سرعت مطالعه و آرام و کند درس خواندن و یا مطالعه کردن معمولا به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که تمامی آنها را مورد بررسی قرار می دهیم. اما مهم ترین موضوع در کاهش سرعت مطالعه، وسواس می باشد که موجب می شود افراد نتوانند سریع تر مطالعه کنند. عوامل کند خوانی عبارتند از :

1- وسواس در مطالعه :

وسواس یعنی هر مطلب و یا پاراگرافی را بارها و بارها مورد مطالعه قرارددهیم و هر مرتبه تصور کنیم که هنوز یاد نگرفته ایم و یا فراموش کرده ایم. وسواس موجب دوباره خوانی و یا سه باره خوانی افراد می شود. برای جلوگیری از وسواس در مطالعه باشد فقط یکبار برای مطالعه هر مطلب به خودتان فرصت بدهید.

2- عوامل مزاحم و حواس پرتی:

سرعت مغز ما بسیار بالا می باشد، برای همین زمانی که سرعت مطالعه ما با سرعت مغز ما همگام نیست، و سرعت مطالعه ما کمتر می باشد و یا به اصطلاح کند خوان هستیم؛ عوامل حواس پرتی فرصت ورود به ذهن را پیدا می کنند. برای همین موضوع کند خوانی به عوامل حواس پرتی اجازه ورود به مغز ما را می دهد. برای جلوگیری از این عامل باید سرعت مطالعه خود را افزایش دهیم تا با سرعت ذهن هماهنگ شود تا جایی برای ورود عوامل ححاشیه ای و حواس پرتی باقی نماند.

3- کلمه خوانی :

یکی دیگر از عوامل کندخوانی ما این است که در مطالعه کلمه خوانی می کنیم. یعنی متن درسی و یا غیر درسی خود را به صورت کلمه به کلمه پیش می بریم. در صورتی که بهترین راه برای جلوگیری از عامل کلمه خوانی که موجب کند خوانی می شود، جمله خوانی و یا پاراگراف خوانی است. یعنی یک جمله و یک پاراگراف را کامل مطالعه کنید و سپس به تشریح آن جمله و یا پاراگراف بپردازید.

4- به عقب برگشتن:

عامل دیگری که موجب می شود سرعت مطالعه شما به بالای 450کلمه در دقیقه نرسد، به عقب برگشتن در زمان مطالعه است.یعنی وقتی یک جمله را می خوانید مجددا برمی گردید و جمله های قبلی را مجددا مرور می کنید. برای همین موضوع حتما در زمان مطالعه از ردپا گذاری استفاده کنید، چرا که موجب می شود در صورت احساس فراموشی فقط ردپا ها رو مرور کنید و همه مطالب قبلی را نخوانید. برای همین سرعت مطالعه شما را بیشتر می کند و با کندخوانی مقابله می کند.

5- راه رفتن در زمان مطالعه:

یکی از عوامل دیگری که موجب می شود شما در زمان مطالعه سرعت کمی داشته باشید، راه رفتن می باشد. زمانی که راه می روید و مطلبی را مطالعه می کنید، بخشی از فضای مغز شما متمرکز می شود بر فرایند راه رفتن و همین موضوع باعث می شود که نتوانید با تمرکز کامل مطالعه کنید. بهترین راهکار برای مقابله با این عامل مزاحم استفاده از میز و صتدلی در زمان مطالعه می باشد.

6- آهنگ گوش دادن در زمان مطالعه:

مغز ما توانایی بالایی دارد اما انجام دادن دو کار همزمان با هم موجب می شودکه تنوانید با تمرکز کافی به هر کدام بپردازید و مغز انرژی خود را برای هر کار نصف می کند. برای همین اگر می خواهید سرعت پردازش مغز شما در زمان مطالعه بالا باشد، بدون آهنگ مطالعه کنید.

7- بلند مطالعه کردن:

پردازش صدای خودتان موجب می شود بخشی از مغز مشغول به کار دیگری شود و از مطالعه عقب بماند. این عامل که شاید خیلی مورد توجه قرار نگیرد، از عوامل کندخوانی به حساب می آید. بهترین فرایند برای انجام اینکار آرام مطالعه کردن و یا به اصطلاح با چشم مطالعه کردن می باشد.

 

چرا باید عوامل کندخوانی را بشناسیم؟

اگر می خواهید سرعت مطالعه خود را افزایش دهید، قبل از یادگیری مهارت جدید باید مشکلات و موانع قبلی را برطرف کنید. اگر مشکلات کندخوانی شما برطرف نشود نمی توانید تمرین های تندخوانی را انجام دهید و از همه مهم تر مقابله با عوامل کند خوانی خود به تنهایی می تواند 10الی 15 درصد موجب افزایش سرعت مطالعه شما شود. برای همین قبل از انجام هر تمرینی در زمینه تندخوانی در ابتدا عوامل کند بودن سرعت مطالعه خود را شناسایی کنید و با راهکار های ارائه شده به رفع آنها بپردازید.

چگونه تندخوان شویم؟

حال که متوجه شدیم که تندخوانی چه فوایدی دارد و چه عوامی به عنوان سرعت گیر در مطالعه عمل می کند. حال نوبت به این می رسد که سرعت مطالعه خود را افزایش دهیم. تندخوانی فواید زیادی دارد که در همین مطلب به آنها اشاره کردیم. اما برای اگر می خواهید سرعت مطالعه خود را افزایش دهید باید تمرینات ویژه تندخوانی را انجام دهید. تندخوانی دارای دو سطح می باشد که اولین سطح آن افزایش مقدماتی سرعت مطالعه است. که در این مرحله با استفاده از تمرین های ساده و ابتدایی تندخوانی می توانید سرعت مطالعه خود را تقریبا به 400الی 500کلمه در دقیقه برساتید. اما هنوز راه زیادی برای یک تندخوان واقعی و حرفه ای شدن در پیش دارید. و سطح دوم تندخوانی که سطح حرفه ای و پیشرفته می باشد که موجب می شود سرعت شما حتی تا 1000کلمه در دقیقه هم برسد. اما مسلما باید قدم به قدم پیش بروید و در مرحله اول با تمرینات اولیه تندخوانی سرعت خود را به میزان کم اما قابل توجهی افزایش دهید که لازم است تمرینات آن را کامل و دقیق انجام دهید.

تمرینات اولیه تندخوانی :

با استفاده از این تمرینات می توانید سرعت مطالعه خود را حداقل به 400کلمه در دقیقه برسانید و از یک فرد کند خوان تبدیل به یک فرد معمولی با سرعت مطالعه معمولی شوید. این تمرین ها که باید در زمان مطالعه رعایت شوند عبارتند از:

1- استفاده از یک خودکار و یا مداد در زمان مطالعه:

این تکنیک را با عنوان استفاده از خط برهم شنیده اید .اما برای خط بردن نیاز به یک ابزاری دارید که بنویسد. گاهی افراد از انگشت خود و یا یک کاغذ دیگر استفاده می کنند. اما بهترین ابزار یک مداد و خودکار می باشد. اینکار کمک می کند که کلمات و خطوط را گم نکنید.و سرعت مطالعه شما را افزایش می دهد چرا که تمرکز را افزایش می دهد.

2- ردپا گذاری در زمان مطالعه:

با استفاده از همان مداد و یا خودکار کلمات مهم هر پاراگراف را به صورت زنجیره ای به هم وصل کنید. اینکار موجب می شود که اگر احساس فراموشی کردید به جای مرور کل مطالب فقط بخش های مهم و علامت گذاری شده را دوباره بخوانید.

3- اصول استاندارد مطالعه:

گاهی پرش فکر و کندی در مطالعه به دلیل شرایط فیزیکی است. یکی از تمرینات تندخوانی این است که محیط مطالعه خودتان را استاندارد کنید. اینکار به افزایش سرعت مغز کمک می کند. محیط مطالعه خود را عاری از هرگونه عوامل حواس پرتی مثل مجسمه، وسائل تزیینی و نوشته و … کنید. محیط مطالعه باید مرتب باشد،نور کافی (استفاده از رنگ سفید و زرد) داشته باشد، وحتما پشت میز و صندلی مطالعه کنید. مطالعه روی زمین و یا تخت بسیار بسیار هم به سرعت مطالعه شما و هم به تمرکز شما آسیب فراوان می زند.

4- مشخص کردن زمان شروع و پایان مطالعه:

معمولا یکی از عواملی که موجب می شود مطالعه ما بیش از حد انتظار زمان ببرد، این است که محدوده ای برای مطالعه خود مشخص نمی کنیم. برای همین باید قبل از شروع مطالعه تعداد صفحاتی که مدر نظر داریم مطالعه کنیم را مشخص کنیم و زمان لازم را نیز تعیین کنیم. مثلا قرار است 15 صفحه را در 90دقیقه مطالعه کنیم و زمان شروع ما می شود از ساعت 16 عصر و تا زمان 17:30عصر ادامه پیدا می کند. اینکار موجب می شود که سرعت مطالعه شما در ناخودگاه تان افزایش یاید و با دقت و تمرکز بیشتری هم درس بخوانید.

5- تمرینات حوزه دید:

یکی از کارهایی که کمک می کند در واحد زمان بتوانید کلمات بیشتری را خبوانید و درک کنید، افزایش حوزه دیدتان می باشد. تمرینات حرکات چشم و عضله های چشم کمک می کند که حوزخ دید شما گسترده شود که در دوره رایگان تندخوانی تمامی انها را آموزش داده ایم .

6- افزایش تمرکز در زمان مطالعه :

داشتن تمرکز 80الی 90 درصدی در زمان مطالعه، سرعت شما را افزایش می دهد. معمولا پرش افکار مانع این می وشد که ما سریع مطالعه کنیم و مداوم ذهن ما به عوامل گوناگون سرک می کشد. برای همین یکی از مناسب ترین روش ها برای تندخوان شدن افزایش میزان تمرکز شما می باشد که باید در طول روز تمرین های مرتبط با تمرکز را انجام دهید. حداقل در طول روز هر کدام از این تمرینات بین 1الی 2 مرتبه باید انجام شود.

تمرینات افزایش تمرکز :

تمرینات زیر از پرکاربردترین و ساده ترین تمرین ها برای افزایش تمرکز شما می باشد. تمرکز یعنی قرار گرفتن تمامی حواس بر روی یک موضوع. انجام دادن این تمرین ها سخت نیست و زمان زیادی هم نمی گیرد اما بسیار موثر در افزایش میزان تمرکز می باشد. این تمرینات شامل :

1- شمارش معکوس اعداد:

برای افزایش تمرکز خودتان در طول روز از عدد 1000شروع کنید و 3تا 3تا به سمت پایین حرکت کنیدتا به عدد صفر برسید. سعی کنید که هر عدد را در ذهن خود به صورت واضح تجسم کنید. مثلا 1000/997/994/991/988و همین طور به سمت پایین بروید و این کار را در طول روز تکرار کنید.

2- آدم برفی :

این تمرین بسیار در تمرکز و آرامش روان تاثیر می گذارد. شب ها در هنگام خواب چشمان خود را ببندید و آرام آرام یک ادم برفی را در ذهن خود آب کنید. در ابتدا یک آدم برفی کامل را تصور کنید و سپس مجسم کنید که در هر ثانیه بخش از بدن آدم برفی در حال آب شدن می باشد. این کار را حداقل 1 هفته به صورت مداوم و هر شب تکرار کنید.

دو تمرین بالا از ساده ترین و سریع ترین و موثر ترین تکنیک های افزایش تمرکز می باشد که می تواند روی سرعت مطالعه شما نیز تاثیر مثبت بگذارد.

تمرینات افزایش حوزه دید

در کنار یادگیری تکنیک های تندخوانی و تمرکز برای آنکه بتوانید خطوط یک کتاب را سریع تر از حس بینایی خود به درک مغزی انتقال دهید نیاز به افزایش حوزه دید خودتان دارید. حوزه دید یعنی در هر واحد زمان بتوانید تعداد کلمات بیشتری را از نظر بگذرانید. این موضوع مهم ترین بخش در تندخوانی است. برای همین لازم است تا تمریناتی را برای افزایش حوزه دید خودتان انجام دهید. این تمرینات شامل ویدئو های جهانی مربوط به افزایش حوزه دید افراد می باشد.

مدت زمان یادگیری تندخوانی

همانطور که قبلا نیز اشاره کرده ام تندخوانی یک مهارت است که از طریق تکرار و تمرین به دست می آید. برای همین افزایش سرعت مطالعه بستگی به مدت زمانی که به تمرین می پردازید دارد.

اگر با دوره تندخوانی رایگان که در 7 روز آموزش داده ایم پیش بروید؛ می توانید پس از پایان یک هفته سرعت خود را حداقل 2 برابر کنید البته به شرطی که کاملا هماهنگ با تمرین ها و آموزش ها پیش بروید.

اما اگر می خواهید که سرعت مطالعه خود را به 10 برابر نیز برسانید، باید در دوره پیشرفته تندخوانی شرکت کنید. که مدت زمان یادگیری آن و اجرای تمرینات و رسیدن به سرعت 10 برابری حدودا 30 روز زمان می برد.

که باید هر روز طبق برنامه ریزی داده شده بین 30 الی 45 دقیقه برای انجام تمرینات زمان بگذارید و با دقت و تمرکز هر کدام از آنها را اجرا نمایید.

کاربرد مهارت تندخوانی در مطالعه سریع کتاب های درسی

این مهارت برای دانش آموزان ابتدایی تا دکتری کاربرد دارد. گاهی مطالعه کتاب درسی می تواند بسیار زمان برباشد. در صورتی که بیشترین زمان شما باید به حل تست و تمرین برای افزایش تسلط اختصاص یابد. اما با افزایش سرعت مطالعه خودتان می توانید، کتاب های درسی مدرسه را با سرعتی چند برابر و با یادگیری و درک 80% بیشتر از قبل مطالعه کنید.

برای خیلی از دانش آموزان جای سوال است که اگر تندتر مطالعه کنیم آیا در یادگیری ما اختلال ایجاد می کند و یا خیر؟ در پاسخ به این سوال باید بگویم که نه تنها افزایش سرعت مطالعه موجب کاهش یادگیری نمی شود بلکه کیفیت یادگیری شما را نیز افزایش می دهد.

تمرین های تندخوانی را می توان بر روی تمامی کتاب های درسی حتی ریاضی و فیزیک و شیمی نیز اجرا کرد و فقط مخصوص دروس خواندنی مثل زیست و دینی نمی باشد.

حتما بخوانید!  10 تکنیک عالی تندخوانی کتاب درسی برای دانش آموزان و کنکوری ها

تندخوانی زیست

یکی از دروسی که به شدت نیاز به افزایش سرعت مطالعه دارد، درس زیست شناسی می باشد. علی رغم اینکه این کتاب درسی دارای نکات بسیار ریزی است اما کند خوانی و وسواس در مطالعه این درس موجب می شود که دانش آموز نتواند به موقع مطالب را به اتمام برساند چه برسد به اینکه بخواهد چندین مرتبه نیز مرور کند. از این رو تندخوانی در درس زیست شناسی موجب افزایش دقت دانش آموزان در یادگیری مطالب جزیی کتاب درسی می شود و همچنین موجب می شود که تعداد دفعات مطالعه و مرور در این درس افزایش یابد که هر چه تعداد دفعات مرور بیشتر باشد، تسلط بر مفاهیم نیز بیشتر می شود.

تندخوانی ریاضی

شاید از شنیدن تندخوانی در درس ریاضی تعجب کنید اما باید بگویم که تندخوانی در درس ریاضی اشاره به مرور سریع نکات و فرمول ها و مفاهیم دارد. خیلی از دانش آموزان دروس ریاضی و فیزیک و درس های تمرینی را مطالعه می کنند و زمان زیادی برای مطالعه درسنامه این دروس می گذارند در صورتی که این سبک مطالعه اشتباه است و داوطلب باید سریعا از روی مطالب تئوری با روش تندخوانی عبور کند تا فرصت بیشتری برای حل نمونه سوالات داشته باشد. حدودا در هفته بین 150 الی 200 عدد تست در هر یک از دروس تمرینی لازم است که برای رسیدن به این میزان تندخوانی مهارت مهمی به حساب می آید.

تندخوانی دروس مطالعه محور در تمامی رشته ها

برخی از دروس کاملا مطالعه محور و خواندنی می باشند؛ مانند درس جامعه شناسی، فلسفه و وروانشناسی و درس دین و زندگی، تاریخ و جغرافی و … اما باید گفت که مطالعه این دروس به وسیله فردی که سرعت مطالعه بالایی دارد بسیار راحت و لذت بخش است. هدف از سریع تر مطالعه کردن در این درس ها به این معنی است که بتوانید از روش همسایگی کلید واژه ها، روش های زیگزاگ و … استفاده کنید تا سرعت مطالعه شما بیش از پیش شود. از این رو تندخوانی در مطالعه تمامی کتاب های درسی بسیار کاربردی است و موجب صرفه جویی در زمان و افزایش میزان یادگیری می شود. 

تندخوانی برای کنکور سراسری

افزایش سرعت مطالعه به داوطلبان کنکور سراسری کمک می کند که علاوه بر سریع و دقیق تر مطالعه کردن کتاب های درسی و جزوات آموزشی، بتوانند سرعت عمل خود در مطالعه تست ها را بالا ببرند و حتی در کنکور سراسری نیز در جلسه آزمون سرعت بالاتری داشته باشند.

برای همین موضوع افزایش سرعت مطالعه و مقابله با کندخوانی و وسواس در مطالعه در ابتدا برای داوطلبان آزمون سراسری مهم تر می باشد. تمرین های تندخوانی به شکلی طراحی شده است که علاوه بر تقویت عضلات چشم برای افزایش حوزه دید، سرعت پردازش سلول های مغز را نیز افزایش دهد.

اگر قصد شرکت در کنکور سراسری را دارید و هنوز حجم زیادی از منابع درسی خود را مطالعه نکرده اید و یا برای مطالعه یک مبحث کوچک باید ساعت ها زمان بگذارید و حتی هنوز به مرور مطالب نپرداخته اید؛ توصیه می کنم که حتما در دوره 7 روزه رایگان دکتر پرتوی شرکت کنید.

با این تکنیک های کوتاه مدت می تولنید حداقل دو برابر سریع تر از الان باشید و سپس می توانید دوره فوق پیشرفته را برای افزایش معجزه آسا سرعت مطالعه، امتحان نمایید.

تندخوانی کنکور تجربی

داوطلبان کنکور سراسری در رشته تجربی با حجم زیادی از نکات درسی مخصوصا در درس زیست شناسی مواجه هستند. یکی از تکنیک هایی که در رتبه سازی کنکور تجربی مورد توجه قرار می گیرد، مطالعه درس زیست شناسی و مرور چندین باره این درس است. هر چه دانش آموز فرصت داشته باشد که کتاب زیست دهم و یازدهم و دوازدهم را بیشتر مرور کند، شانس قبولی و تسلط او بالاتر می رود. از این رو تندخوانی برای دانش آموزان کنکور تجربی بسیار مهم است. چرا که سرعت مطالعه و مرور دانش آموزان را بالا می برد و همچنین از وسواس در مطالعه جلوگیری می کند. چرا که در مطالعه درس زیست شناسی دانش آموزان دچار وسواس در یادگیری نکات درسی می شوند. از این رو لازم است که مهارت تندخوانی، این وسواس و کند بودن سرعت مطالعه را از بین ببرد.

در سخن آخر این مطلب باید بگویم که داوطلبان آزمون سراسری تندخوانی کنکور را جدی بگیرند و اگر هنوز برای یادگیری آن اقدامی انجام نداده اند، هر چه سریع تر در این دوره رایگان تندخوانی برای کنکور سراسری شرکت کنند.

تندخوانی رمان

علاوه بر تاثیر تندخوانی بر مهارت های درسی، افزایش سرعت مطالعه برای مطالعه رمان و کتاب های غیر درسی نیز کاربردی است. در اصل تندخوانی یعنی افزایش سرعت درک و یادگیری و بر خلاف تصور افراد که فکر می کنند اگر سریع تر مطالعه کنند، لذت مطالعه مخصوصا کتاب های غیر درسی کم می شود؛ باید گفت که تندخوانی به دلیل تاثیری که بر افزایش تمرکز می گذارد موجب می شود که افراد با دقت بیشتری مطالعه کنند و مفهوم داستان را بهتر متوجه شوند. برای همین تندخوانی لذت مطالعه را بیشتر می کند علی رغم انکه در زمان صرفه جویی می کند و می تواند موجب افزایش سرانه مطالعه و تعداد دفعات مطالعه در یک هفته و یا یک ماه شود.

پرسش و پاسخ متداول:

تندخوانی محدودیت سنی ندارد و تمامی افرادی که سواد خواندن و نوشتن دارند می توانند تندخوانی را بیاموزند و از همه مهم تر برای مطالعه دروس مدرسه و دانشگاه، کنکور کارشناسی تا دکتری، دانشجویان رشته های پزشکی، علوم پایه، وکالت و … مناسب می باشد.

اگر در دوره تندخوانی رایگان شرکت کنید در 7 روز می توانید سرعت خود را 2برابر کنید. اما با شرکت در دوره تندخوانی جامع می توانید سرعت خود را تا 10 برابر در کمتر از 1ماه افزایش دهید. 

بله دوره جامع تندخوانی دارای پشتیبانی توسط دکتر پرتوی مدرس دوره می باشند که برای اولین بار در ایران مدرس دوره پشتیبانی دانشجویان را بر عهده دارند و برای افزایش کیفیت و بازدهی دانشجویان تندخوانی می باشد. 

دکتر پرتوی تنها مولف کتاب تندخوانی در ایران هستند. معمولا کتاب های تندخوانی موجود در ایران ترجمه می باشند. ایشان برگزار کننده همایش های تندخوانی در مدارس و موسسات آموزشی می باشند و دانش آموخته تونی بازان پدر تندخوانی دنیا هستند. بنابراین تندخوانی اصولی را آموخته اند و به دیگران آموزش می دهند. همچنین هزینه مناسب و پشتیبانی دقیق از دیگر ویژگی های دوره تندخوانی دکتر پرتوی می باشد. تضمین کیفیت و همچنین تضمین افزایش سرعت مطالعه و تمرکز تا 10 برابر این ویژگی های بارز دوره تندخوانی دکتر پرتوی می باشد.

اگر می خواهید در دوره تندخوانی جامع دکتر پرتوی شرکت کنید و قبل از خریداری دوره نیاز به دریافت مشاوره دارید تا از کارآمد بودن تندخوانی برای خودتان مطمئن شوید حتما در واتس آپ با ما در میان باشید تا شما را برای نحوه خریداری و استفاده از دوره جامع تندخوانی راهنمایی کنیم.